1.04.2021

Witajcie Kochani !
Mali Odkrywcy i ich Rodzice są najwspanialsi na świecie ! ❤Dostajemy od Was mnóstwo zdjęć Waszych prac plastycznych  i wiadomości. Bardzo za nie dziękujemy  😃


Wiemy, że Pola odnalazła wszystkie symbole wiosny ! I to z samego rana – poszła na na spacer i odszukała wszystkie. Wielkie gratulacje, Pola! Ale i Lusia szukała i znalazła ! Lusia szukała  symboli wiosny i przyrodniczych skarbów podczas rowerowej wycieczki – świetny pomysł Lusia! Maja i Leoś przyznali się, że i oni tworzą Jajcarzy i to w fioletowej wytłoczce. A fioletowy, to chyba ulubiony kolor Majeczki, prawda ?  Ciekawe, czy z tych Jajcarzy wyrośnie  fioletowa rzeżucha ?😂Zuzia przesłała nam zdjęcia swoich prac – wszystkie prace plastyczne są bardzo ładne a do tego ogrooomna podłogowa pisanka z samochodzikami brata Wojtusia 🚕Tymon, Jagna, Lusia, Haneczka –  Wasze zajączkowe okulary są niesamowite! Słyszałam, że Wasze Gumowe Jaja  to wielkie delikatesy i przy trochę mocniejszym uderzeniu obrażają się i pękają ? Nie przejmujcie się – gumowe jaja też miewają swoje humory ! A tak na poważnie, to rzeczywiście trzeba się z nimi obchodzić raczej delikatnie, tak – jak Gusti 😉 A propos delikatności – czy wypróbowaliście już wielkanocny masażyk ? Czy był przyjemny … ? Czy ktoś z Was zna już na pamięć ten wierszyk ? 😊


1. Obrazkowe zagadki. Kochani, mam dla Was kilka zdjęć. Każde z nich przedstawia fragment …. no właśnie czego ? Jak myślicie – gdzie te zdjęcia zostały zrobione ?  😎 Napiszcie, czy wszystko udało sie Wam rozpoznać.

2. Przyrodnicze skarby.
Pamiętacie – wczoraj prosiłam żebyście na spacerze pozbierali przyrodnicze skarby – np. patyki, kamienie, korę drzewa czy mech. Wiem, że Lusia i mała Lilka  pozbierały skarby. Jeśli  i Wy to zrobiliście a macie w domu jeszcze plastelinę, to możecie z tego wyczarować wspaniałą budowlę lub makietę. Pewnie zajmie Wam to dużo czasu, ale uwierzcie mi  – to świetna zabawa! Popatrzcie, jaką wspaniałą zagrodę dla krów stworzył Alek!

A co Wy zbudujecie – może zagrodę dla innego zwierzaka, park dinozaurów,  garaż dla samochodu lub bazę na księżycu ? A może coś zupełnie, zupełnie innego …. ?  Jestem ciekawa, co wymyślicie. Koniecznie przysyłajcie zdjęcia Waszych budowli !!!


3. Piosenka do tańca i wygłupów. Czy spodobała sie Wam piosenka „Gdacze kura; ko,ko,ko” ? Czy były przy niej wygłupy ? 😂  A może będzie się Wam dobrze tańczyć i wygłupiać także przy piosence o Kaczuszkach? Wypróbujcie i napiszcie, która piosenka podoba się Wam bardziej.


4. Zabawa matematyczna. Czy jesteście zmęczeni po tańcach ? To może  usiądziecie przy stole i odpoczniecie przy liczeniu jajek? Popatrzcie, jaka cyfra znajduje się na koszyczku. Następnie połączcie linią z koszykiem tyle pisanek ile pokazuje cyfra na koszyczku. Wszystkie te cyferki zdążyliście już poznać w przedszkolu, więc wierzę, że poradzicie sobie z tym zadaniem  bez większych problemów.


5. Wielkanocna bajka. Na koniec mam dla Was wielkanocną bajeczkę. Posłuchajcie, jaki kłopot miał Królik Kicek i to mu pomógł, kiedy potrzebował pomocy. Miłego oglądania 🐰

Pozdrawiam Was serdecznie. Spotkamy się już jutro. Pa,pa,paPani Eliza

PS. Nie zapomnijcie zrobić dzisiaj komuś psikusa!

Kolumb