9.04.2021

Na początek pozdrowienia od Pani Oli!

Poniżej znajdziecie jeszcze jedną niespodziankę od Pani Oli, a teraz zobaczcie co przygotowała dla Was Pani Eliza:

Witajcie Mali Odkrywcy 

😉

1. Jak się dziś czujecie ? Macie dużo energii i siły ? Mam nadzieję, że tak, bo przed nami gimnastyka. Zaczynamy !


2.Czy oglądaliście film „Jak powstaje książka”, który zaproponowałam Wam we wtorek ? Ten, kto oglądał dowiedział się nie tylko jak powstaje książka, ale i skąd książki trafiają do naszych domów i przedszkola. Można je kupić w sklepie, który nazywa się księgarnia lub  można je wypożyczyć z biblioteki. Książka, którą kupimy lub dostaniemy od kogoś jest naszą własnością a to oznacza, że możemy mieć ją w domu jak długo chcemy, a potem możemy np. ją komuś dać. Natomiast książka, którą wypożyczamy z biblioteki nie jest naszą własnością. Książkę po przeczytaniu musimy zwrócić do biblioteki, żeby mogły ją wypożyczyć następne osoby. Każdy z nas lubi mieć swoje własne książki, ale na świecie jest tak bardzo dużo ciekawych książeczek, że niemożliwym jest by mieć je wszystkie w domu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się do biblioteki. W bibliotece pracują bardzo miłe panie bibliotekarki, które pomogą nam wybrać właściwą książeczkę, ale można ją wybrać także będąc w domu  z pomocą osoby dorosłej przez Internet. Muszę Wam powiedzieć, że nasza miejscowa biblioteka ma bardzo dużo nowych, ciekawych, kolorowych książeczek,  więc zachęcam Was  do ich wypożyczania. Kiedyś wszyscy razem pójdziemy do biblioteki i wypożyczymy dużo ciekawych bajek, a  póki co popatrzcie poniżej, co ja dla Was wypożyczyłam. Te książeczki czekają na dzień, kiedy znowu wszyscy spotkamy się w przedszkolu 😊

3. Jak Wam się wydaje – czy w przedszkolu mamy mało, czy dużo książek o Franklinie? Pewnie, że dużo ! Popatrzcie na zdjęcie poniżej.  Jest ich tak dużo, że sami ich nie policzycie – poproście o pomoc Rodziców i policzcie je razem.

Książeczek o Kici Koci też mamy dużo. Spójrzcie poniżej. Jeden z tytułów pojawił się dwa razy – czy potraficie wskazać, który?

A jak myślicie ile mamy książek o Zuzi – kto je policzy ?

I Wasza ulubiona krowa – krowa Matylda, która zawsze ma szalone pomysły 🐮

Dużo tych książeczek, prawda ? A to tylko niewielka część tego, co czeka na Was w przedszkolu. Kiedy już wrócimy do przedszkola, to wprowadzimy taki zwyczaj, że każdy z Was po kolei będzie mógł wybrać książeczkę, którą  będziemy czytać po zupce. Fajny pomysł – zgadzacie się ? No to już teraz możesz się zastanowić, którą książkę TY wybierzesz.

😉

4. Wczoraj pisałam Wam o szpitalu dla chorych książek. Dziś wybrałam jedną książeczkę do „wyleczenia”. Pamiętacie ją ? Jest już sklejona.

A czy pamiętacie, kto uwielbia tego psa beagla  … ? Pozdrawiamy Polę 😘

5.Wiem, że dzielnie tworzycie Wasze własne książeczki. Najwytrwalsi z Was tworzą po jednej stronie każdego dnia. Zanim spotkamy się w przedszkolu powstaną z nich całkiem grube dzieła. Ale będzie oglądania ! Tylko nie zapomnijcie o okładkach. 


6. Karty pracy. Poniżej przesyłam Wam kolorowankę (kolorowanka w bibliotece) i kartę pracy (dla dzieci starszych)(karta pracy).

Życzę Wam wszystkim miłego weekendu.  Do poniedziałku, pa 😘Pani Eliza

Na koniec obiecana niespodzianka – propozycja eksperymentu od Pani Oli:

I galeria nadsyłanych zdjęć:

9.04.2021


Kolumb