Informacje ogólne

Pomysł na placówkę KOLUMB Kraina Małego Odkrywcy narodził się w głowach rodziców, których czekało posłanie własnych dzieci do przedszkola. Właśnie wtedy zauważyli jak wielkie znaczenie mają warsztaty z cyklu „Zanim będę przedszkolakiem” i to od nich się zaczęło. W KOLUMBIE funkcjonowały wtedy m. in.  2 grupy dzieci spotykające się na 2,5 godziny – Przed Przedszkole 1 raz w tygodniu oraz Małe Przedszkole – 3 razy w tygodniu.

Dzieci czuły się u nas dobrze, a rodzice szybko obdarzyli zaufaniem i to właśnie od nich wyszła oddolna inicjatywa w kwestii przekształcenia placówki w przedszkole i umożliwienia kontynuowania rozwoju i edukacji dotychczasowym uczestnikom wspomnianych warsztatów.

W roku szkolnym 2017/2018 działaliśmy jako 5-godzinny punkt przedszkolny, lecz w roku szkolnym 2018/2019 przeszliśmy na 10-godzinny wymiar czasu pracy (6:30 – 16:30). Doczekaliśmy się także sytuacji, kiedy do grupy przedszkolnej zapisują się dzieci, które towarzyszą nam od 6 miesiąca życia i uczestniczyły we wszystkich rodzajach zajęć (Kolumbki – spotkania dla rodziców z maluszkami od 6 mies. życia, Tuptusie – maluszki 15 – 24 mies., Przed Przedszkole – zajęcia dla dzieci od 2 lat, które nie uczęszczają do przedszkola).

KOLUMB Kraina Małego Odkrywcy jest placówką kameralną, w której prowadzimy tylko jedną grupę przedszkolną. Dzieci mogą liczyć na rodzinną, ciepłą atmosferę. Grupa jest różnowiekowa, co pozwala im uczyć się od siebie nawzajem i czerpać wiele korzyści, o których mowa na odrębnej podstronie. Grupę prowadzi dwóch nauczycieli wychowania przedszkolnego.

 1. Godziny otwarcia:

  6:30 – 16:30

 2. Wiek i ilość dzieci

  Grupa mieszana 2,5 – 6 lat, max 22 dzieci

 3. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego

  Język angielski (zarówno zajęcia z osobą z zewnątrz jak i codzienne „angielskie godziny” z ciociami), Rytmika, Logorytmika, Zajęcia logopedyczne, Dogoterapia, Koncerty, Teatrzyki, Zajęcia eksperymentalne, Robotyka z klockami, Sensoplastyka, „Literackie spotkania z Bajanką”, Aktywny Przedszkolak

 4. Opłaty

 • Opłata wpisowa 200 zł (bezzwrotna)

  Kwota przeznaczona na wyprawkę plastyczną oraz „Literackie spotkania z Bajanką” i koncerty

 • Czesne 195 zł miesięcznie płatne do 10-tego dnia miesiąca

5. Stawka żywieniowa

  • około 13 zł dziennie

  • posiłki: śniadanie, obiad (zupa + drugie danie), podwieczorek

  • możliwość rozbicia stawki i zapłaty za wybrane posiłki (np. w razie odbierania dzieci przed podwieczorkiem itp.)

 1. Kadra

  Wychowawcy grupy: Joanna Grobelna, Natalia Rybczyńska

  +Pomoc nauczyciela: Katarzyna Mika

 

 

Kolumb