Komunikat

Drodzy Rodzice.

Trwa kontrola Sanepidu w firmie cateringowej, która dostarcza posiłki do naszego przedszkola w związku ze zdiagnozowaniem salmonellozy u jednego z dzieci w innej placówce obsługiwanej przez tę samą firmę.

Dzisiaj powinny być wyniki badań zabezpieczonych próbek posiłków, ponieważ jesteśmy drugą obsługiwaną placówką, w której liczba zgłaszanych dolegliwości żołądkowych jest wyższa niż zwykle (5 dzieci zgłosiło ostatnio tzw. „jelitówkę”) i należy sprawdzić czy źródłem wspomnianego zakażenia nie jest firma cateringowa.

Informujemy, że jesteśmy w ciągłym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Zapytaliśmy czy wstrzymać dostawy od danej firmy i otrzymaliśmy odpowiedź, że na razie nie ma takiego zalecenia. Firma ta cały czas obsługuje kilka innych placówek oświatowych , w których nie zgłaszano żadnych dolegliwości, a ponadto Sanepid stwierdza bardzo duże nasilenie przypadków problemów żołądkowych oraz salmonelli w całej okolicy, w tym także wśród wychowanków placówek oświatowych nie korzystających z tej samej firmy. Dlatego oczekujemy na dalsze zalecenia Sanepidu.

Jak tylko otrzymamy dalsze wyjaśnienia, przekażemy je Państwu, tymczasem prosimy o czujność i obserwowanie dzieci, zgłaszanie dolegliwości oraz zostawianie dzieci z objawami chorobowymi w domach. Przedszkole zgodnie z zaleceniami Sanepidu funkcjonuje normalnie w zaostrzonym rygorze sanitarnym (częste mycie rąk, dezynfekcje toalet).

Kolumb