O nas

KOLUMB Kraina Małego Odkrywcy to miejsce, jakiego sami szukaliśmy dla swoich dzieci w okolicach gminy Kórnik. Nie znalazłszy go postanowiliśmy je stworzyć, a efekty to połączenie zarówno pracy jak i pasji oraz idei – idei opartej na dostrzeganiu wartości wczesnego dzieciństwa oraz szacunku wobec malutkiego człowieka.

Zapewniamy opiekę doświadczonej, profesjonalnej kadry. Zajęcia prowadzone są na podstawie autorskich programów wykorzystujących m.in.: pedagogikę Marii Montessori, G. Domana, Weroniki Sherborne, metody „Dobrego Startu” Bogdanowicz – pedagogikę zabawy.

Naszą misją jest stwarzanie warunków zapewniających wielozmysłowe odkrywanie świata oraz nawiązywanie pierwszych relacji z rówieśnikami.

Joanna Grobelna – założycielka Krainy Małego Odkrywcy KOLUMB – jest pedagogiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem. Łączy teorię poznaną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu („Wychowanie przedszkolne”) z wiedzą praktyczną nabytą podczas prowadzenia różnych grup wiekowych, a także mieszanych. Prywatnie mama dwóch synów (ur. 2013 oraz 2015).

Prowadzone przeze mnie zajęcia spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców. Najlepszą nagrodą jest dla mnie obserwowanie jak podopieczni zaczynają radzić sobie z różnymi sytuacjami społecznymi i bez wstrząsów przechodzą ze środowiska domowego do życia w grupie rówieśniczej.”


logo2W zakresie pogadanek oraz warsztatów dotyczących noszenia dzieci w chustach współpracujemy z:

Joanna Muszyńska – Chustomaniaczka – Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®

„Doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich zostałam w listopadzie w 2014 r. i od tego czasu nieustannie poszerzam swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. Moja zdobyta wiedza z kursów podparta jest osobistym doświadczeniem. Odkąd pojawił się mój pierwszy syn, chusta towarzyszy mi każdego dnia. Z powodzeniem zastępuje wózek, służy jako narzędzie tulenia się z moimi dziećmi, ułatwianie organizacji dnia i pomoc w chorobie, wszelkich smutkach czy złych humorach.
Prowadzę pogadanki, warsztaty i konsultacje indywidualne oraz uczestniczę w eventach jako ekspert w zakresie chustonoszenia. Jestem również jedną z założycielek Stowarzyszenia Śrem Bliżej Dziecka oraz członkinią Stowarzyszenia Poznań w chuście.
Prywatnie jestem mamą dwóch cudnych chłopaków. Promuję karmienie piersią, rodzicielstwo bliskości oraz żywienie malucha metodą BLW.”

Kolumb