Przed Przedszkole

28.11 – KOMUNIKAT:

Drodzy Rodzice!

Od grudnia wznawiamy zajęcia. Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi komunikatami na temat zmian organizacyjnych.

 1. Od grudnia będą funkcjonować 2 grupy Przed Przedszkole.

Grupa A – PONIEDZIAŁKI 17:00 – 18:45, prowadzi p. Eliza + p. Ola

Grupa B – CZWARTKI 17:00 – 18:45, prowadzi p. Eliza + p. Ola

Każdy uczestnik dostał osobną wiadomość do której grupy należy.

 1. Skoro pojawia się taka możliwość – dopóki będą funkcjonować 2 grupy do regulaminu dodajemy możliwość odrabiania zgłoszonych nieobecności.
 2. W celu sprawnej organizacji będziemy każdorazowo rano w dniu zajęć prosić o potwierdzanie obecności lub zgłaszanie nieobecności. (to ważne, żebyśmy wiedzieli czy jest miejsce dla ewentualnych odrabiających z drugiej grupy).
 3. Jeśli ktoś chciałby uczęszczać na zajęcia 2 razy w tygodniu, prosimy o kontakt: miesięczna opłata wynosi wtedy 250 zł. (możliwość mocno limitowana, ponieważ chcemy zachować mniejszą liczbę uczestników po podziale grupy, dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń).
 4. W grudniu zajęcia odbędą się w następujących terminach:

Grupa A – poniedziałki: 7 grudnia, 14 grudnia, 21 grudnia, 28 grudnia

Grupa B – czwartki: 3 grudnia, 10 grudnia, 17 grudnia

 1. Uwaga: 24.12 oraz 31.12 zajęcia nie odbędą się. W związku z tym, że grupa B ma w grudniu 3 spotkania, każdy jej uczestnik ma prawo do dodatkowego przyjścia w wybrany poniedziałek z grupą A po wcześniejszym umówieniu się.
 2. Dziękujemy bardzo za dotychczasowe stosowanie się do wytycznych przeciwepidemicznych i przede wszystkim za uczęszczanie na zajęcia wyłącznie zdrowych dzieci przyprowadzanych przez zdrowych opiekunów.
 3. Apelujemy o dalsze stosowanie reżimu sanitarnego oraz przypominamy o możliwie punktualne przychodzenie w przedziale 16:55 – 17:05, ponieważ wcześniej odkurzamy, dezynfekujemy i wietrzymy pomieszczenia.

REGULAMIN ODRABIANIA ZAJĘĆ:

 1. Na odrabianie zajęć każdorazowo należy się wcześniej umówić. Po podziale na 2 mniejsze grupy raczej nie będzie problemów z dostępnością terminów odrabiania, ale za każdym razem będziemy potwierdzać taką możliwość.
 2. Odrabiać można nieobecności powstałe po 1 grudnia 2020.
 3. Nieobecności można odrabiać dopóki uczestnik zobowiązany jest umową. (nie może być tak, że ktoś wypisał się z zajęć i po okresie wypowiedzenia umowy zgłosi się na odrabianie zajęć).
 4. Przewiduje się umożliwienie odrabiania zajęć w miarę możliwości, czyli dopóki będą funkcjonować 2 grupy.
 5. Odrabiać można tylko zgłoszone nieobecności (SMS: 721010138). Prosimy o zgłaszanie nieobecności najpóźniej do godziny 12:00 w dniu zajęć (o ile nie jest ona spowodowana nagłą sytuacją po tej godzinie).

Komunikat z WRZEŚNIA:

Przed Przedszkole – zajęcia przygotowujące do roli przedszkolaka

Regulamin i informacje dla sezonu 2020/2021

 1. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, w tym roku szkolnym nie będzie można kupować pojedynczych biletów i brać udziału w pojedynczych warsztatach. Grupa będzie stała. Przede wszystkim pozwoli to na lepszą realizację założeń i celów zajęć. Ponadto zmniejszy się ilość spotykanych osób (pod kątem epidemii).
 2. W zajęciach uczestniczy dziecko + 1 rodzic/opiekun. Rodzice wspierają dzieci i współpracują z osobami prowadzącymi, jednak jednym z elementów cyklu jest również ćwiczenie rozstań i docelowo na spotkaniach dzieci będą zostawać z paniami prowadzącymi bez rodziców. Będzie to na bieżąco ustalane z rodzicami, panie prowadzące podpowiedzą kiedy nadejdzie optymalny czas na wycofywanie się rodziców, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby każdego dziecka.
 3. W zajęciach uczestniczą dzieci 2-3 letnie, które nie uczęszczają do przedszkola. Warunkowo mogą zostać przyjęte dzieci przed ukończeniem 2 roku życia celem sprawdzenia czy są już gotowe na tego rodzaju zajęcia.
 4. Zajęcia prowadzą 2 panie na co dzień pracujące w naszym przedszkolu: nauczyciel wychowania przedszkolnego (Pani Eliza Kłosowicz) oraz pomoc nauczyciela (Pani Ola Bartkowiak). W razie choroby/urlopu zastępstwo pełni Joanna Grobelna.
 5. Płatność za zajęcia wynosi 160 zł miesięcznie płatne na konto do 10 dnia miesiąca (dane będą na umowach rozdanych jutro). Jest to stała zryczałtowana opłata, która nie zmienia się zarówno jeśli w danym miesiącu przypadnie 5 czwartków, jak i kiedy zajęcia odbędą się 3 razy przez święto (np. w grudniu).
 6. Nieobecności na zajęciach należy zgłaszać w formie SMSa na nr tel. 721010138.

Co należy przygotować?

 1. Do sali wchodzimy w obuwiu zmiennym lub w skarpetkach.
 2. Dzieci powinny mieć wygodny strój.
 3. W związku z wykonywaniem prac plastycznych oraz zabawami masami itp. prosimy o nie zakładanie dzieciom najlepszych ubranek, których nie można pobrudzić.
 4. Na wszelki wypadek zachęcamy do zabrania dziecku ubrania na zmianę.
 5. Prosimy o przygotowanie dziecku przekąski – przerwa na wspólny posiłek dzieci to element zajęć. (nie słodycze, czyli np. kanapka, owoce itp.)
 6. Zimą zamiast rajstop lepiej ubrać dzieci tak, aby miały skarpetki, ponieważ w niektórych zabawach lepiej jest uczestniczyć na boso (np. ścieżki sensoryczne).

Wytyczne przeciwepidemiczne

 1. Prosimy o nie przychodzenie zbyt wcześnie, gdyż musimy zdezynfekować i przygotować salę po zajęciach przedszkolnych. Prosimy przyjść punktualnie lub ewentualnie tylko kilka minut wcześniej. Proszę się nie martwić – schodzenie się dzieci oraz pierwsze kilka/kilkanaście minut to i tak zabawa swobodna.
 2. Na zajęcia uczęszczają wyłącznie dzieci zdrowe i bez objawów chorób zakaźnych.
 3. Dzieci są przyprowadzane/odbierane oraz w towarzystwie wyłącznie zdrowych opiekunów.
 4. Dzieci oraz opiekunowie nie mają kontaktu z osobami zakażonymi COVID-19.
 5. Dorośli dezynfekują ręce przy wejściu do placówki.
 6. Dzieci od razu po wejściu do sali udają się do łazienki i myją rączki mydłem.
 7. Rodzice stosują maseczki lub przyłbice.
 8. W przypadku zmian sytuacji epidemiologicznej oraz wytycznych GIS, MZ, MEN, zajęcia mogą zostać zawieszone.

Kolumb