30 kwietnia – warsztaty „Relacje w rodzeństwie”

zgodne-rodzenstwo-2

WARSZTATY DLA RODZICÓW „RELACJE W RODZEŃSTWIE”

30 kwietnia (niedziela) – godz. 11:00 – 15:00

Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez autorkę wielu poradników na temat rozwoju i wychowania dzieci – panią Natalię Minge.

Spotkanie dedykujemy każdemu kto wychowuje więcej niż jedno dziecko lub planuje powiększenie rodziny. Niezależnie od tego w jakim wieku są Twoje pociechy, na warsztatach dowiesz się

Stosownie do sytuacji zgłaszających się na warsztaty rodziców program będzie odpowiednio dostosowany pod kątem ilości poświęconego czasu poszczególnym zagadnieniom. Niezależnie od   tego w jakim wieku są Twoje pociechy, na warsztatach poruszone mogą być następujące kwestie:

– jak poinformować dziecko o tym, że będzie miało siostrę lub brata
– jak wspierać dziecko, kiedy maluszek jest już w domu
– co może zbliżyć do siebie rodzeństwo
– jak reagować na agresję i przemoc
– jak być sprawiedliwym rodzicem i co to właściwie znaczy
– dlaczego kłótnie są potrzebne i do czego prowadzą
– jak wdrożyć dzieci do obowiązków domowych
– jak chwalić, by nie szkodzić

Przekonaj się, że możesz rozbudzić w dzieciach umiejętność współdziałania, wspierania się nawzajem oraz samodzielnego rozwiązywania mniejszych konfliktów. Dowiedz się, jak zaspokajać potrzeby zarówno młodszego, jak i starszego potomstwa i jednocześnie pomagać im w budowaniu dobrej relacji.

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni Hipokampus prowadzą warsztaty dla dzieci i rodziców. Zawodowo zainteresowani psychologią rozwoju, rodzicielstwem bliskości oraz wspomaganiem rozwoju dzieci i poprawą funkcjonowania poznawczego dorosłych. Są autorami sześciu poradników w serii Samo Sedno. Prywatnie rodzice trójki dzieci.

Więcej o prowadzącej: www.hipokampus.pl

MIEJSCE i TERMIN:

30 kwietnia 11:00 – 15:00

KOLUMB KRAINA MAŁEGO ODKRYWCY

ul. Jeziorna 26, Kórnik-Bnin

ZAPISY:

KOSZT:

Kolumb