Akcja charytatywna

AKTUALIZACJA 7.12.2020:

Drodzy Rodzice. W ubiegłym miesiącu zwróciliśmy się do Was z prośbą o wsparcie akcji charytatywnej „Mydła i pasty dla Madagaskaru”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę – udało się nam zebrać 135 pln 😉 Grudzień to wyjątkowy miesiąc w roku, w którym ludzkie serca szczególnie mocno otwierają się na pomoc dla potrzebujących. Zachęcamy tych z Państwa, którzy jeszcze nie zdążyli – a chcą pomóc – do zakupu mydeł i past, które są dostępne w naszym przedszkolu . To nie musi być duża kwota, nawet zakup towarów po cenie rynkowej ( jak w przeciętnej drogerii) będzie istotną pomocą dla malgaskich rodzin.  Jak już informowaliśmy – z powodu pandemii Madagaskar całkowicie zablokował połączenia lotnicze, przez co pomoc humanitarna jest mocno ograniczona. Z tego powodu środki czystości nie mogą zostać tam wysłane. Możemy jednak je sprzedać a zebrane środki zostaną przetransferowane na Madagaskar, gdzie koordynator Fundacji zakupi środki czystości na miejscu. W imieniu naszym i Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru zachęcamy do wsparcia akcji i z serca dziękujemy za każdy datek. 

W związku z brakiem możliwości zawiezienia zebranych darów przez epidemię, zwracamy się z zapytaniem czy ktoś z Państwa chciałby zakupić środki czystości, a pieniądze zostaną przelane na Madagaskar i tam środki czystości zostaną zakupione. Mydła i pasty będą dostępne w przedszkolu od jutra. Nie ma cennika – proszę wymieniać towary na kwoty ustalane wg własnego uznania.

Drodzy Rodzice!

zwracamy sie do Was z  prośbą o wsparcie współpracującej z naszym przedszkolem Fundacji Ankizy Gasy – Dzieci Madagaskaru. 

Młodzi wolontariusze jakiś czas temu zebrali dla malgaskich rodzin środki czystości – mydła, pasty i szczoteczki do zębów a także przybory szkolne. W tym roku w październiku to wszystko miało zostać zawiezione na Madagaskar. Niestety pandemia udaremniła te plany.

I choć sytuacja epidemiczna na Madagaskarze nie jest najgorsza – bo jeśli wierzyć oficjalnym informacjom, to na dzień 05.11.2020 nie było nowych przypadków, przy 17 tys. wcześniejszych zachorowań i 244 zgonach –  to wzmocniony reżim sanitarny także i tam  nadal jest wskazany.

Ceny środków czystości na Czerwonej Wyspie są porównywalne z cenami w naszym kraju, a dochody nieporównywalnie niższe, dlatego nie każda rodzina może sobie pozwolić na ich zakup. Granice Madagaskaru są zamknięte do odwołania a pomoc humanitarna mocno ograniczona. Nie ma możliwości zawiezienia, czy wysłania tych darów, dlatego chcemy je Państwu zaproponować. Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na polskie konto Fundacji a następnie przetransferowane na Madagaskar, gdzie posłużą do zakupu środków czystości przez koordynatora Fundacji tam na miejscu.

Produkty będą dostępne w przedszkolu od jutra – zachęcamy do pomocy 🙂
produkty będą rozdysponowane losowo.

Kolumb