Szkoła pamięci, koncentracji i szybkiego czytania

Nasza placówka współpracuje ze Szkołą Pamięci i Szybkiego Czytania Wioletta Zawada i oferuje następujące kursy:

MNEMOTECHNIKA: Trening pamięci i koncentracji

Trening pamięci to praca w wyobraźni, bez książek i zeszytów, bardzo przyjemna. Wszystko po to, by pamiętać więcej, by rozwijać swój potencjał umysłowy i inteligencję. Jest to praca prawej półkuli mózgowej, niestety zaniedbywanej w szkole. Programy nauczania są tak skonstruowane, że w większym stopniu rozwijają lewą półkulę, tę od logicznego myślenia. Zajęcia to doskonale uzupełniają.

Jeśli ważna jest dla Ciebie dobra pamięć, kreatywność, wyobraźnia, szybkie uczenie się, szybkie czytanie, szybkie zapamiętywanie, rozwój umysłu, doskonalenie pamięci, ćwiczenie wyobraźni, pobudzanie kreatywności, usprawnienie czytania, poprawa koncentracji trening mózgu, to my w tym pomożemy, skończą się problemy w szkole.

Uczestniczyć może każdy, kto chce poprawić swoje efekty uczenia się, kto chce więcej i w krótszym czasie i na dłużej zatrzymać w pamięci treści, o których się uczy.
– kurs standardowy trwa 8 miesięcy – od 1. października do 31. maja
– spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne / 1,5 godziny /
– grupa dobrana jest pod względem pracy umysłu, tzn. kandydat przechodzi kwalifikację wstępną, nie chodzi tu o ocenę ilorazu inteligencji, bo on tu nie ma znaczenia, nie chodzi o predyspozycje czy uzdolnienia, ale potencjał umysłu, który w pierwszej fazie można ocenić i nie jest on taki sam w grupie rówieśniczej / tak jak nie każdy człowiek rośnie w takim samym przedziale czasowym, tak i intelektualnie każdy rozwija się w swoim własnym czasie i ma do tego prawo /, w związku z tym w tej samej grupie treningowej mogą się znaleźć uczestnicy w różnym wieku. Mimo kilkuosobowej grupy treningowej, oddziaływania mają charakter zindywidualizowany.

 

Mnemotechnika – wtorki i piątki 16:30 – 18:00
WIEK DZIECKA od 5 lat
OBECNOŚĆ RODZICA/OPIEKUNA NIE
CZĘSTOTLIWOŚĆ 2/tydzień
CZAS TRWANIA 90 minut
CENA
200 zł / mies.
LIMIT DZIECI W GRUPIE 8

Nauka szybkiego czytania

Szybkie czytanie opracowali Amerykanie szukając sposobów na lepsze wykorzystanie pracy mózgu. Średnia prędkość czytania wynosi około 200 słów na minutę. Trenując szybkie czytanie można zwiększyć tę prędkość kilka lub nawet kilkanaście razy. Trzeba tylko wiedzieć jak się tego nauczyć, i nie jest to trudne. W polskich szkołach z czytaniem nie jest dobrze. Uczniowie nie są w stanie przeczytać na czas lub w ogóle lektur. Męczą się, bo to im zajmuje zbyt dużo czasu, a potem i tak niewiele pamiętają. Wszystko przez fatalne złe nawyki i przyzwyczajenia. Uczymy się tak, że mózg przy naszym wolnym tempie pracy „nudzi się i zaczyna myśleć” o czym innym, ucieka w wyobraźnię i marzenia. Do tego dochodzi brak skutecznego utrzymania koncentracji na danym zadaniu. Z pomocą trenera te i inne błędy można wyeliminować.

TRENING SZYBKIEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM z notatkami mentalnymi:

– kurs trwa 3 miesiące – jedno spotkanie w tygodniu / możliwy inny termin niż zaproponowany w grafiku/
– spotkanie – 2 godziny lekcyjne
– grupa do 8 osób
– uczestnik otrzymuje komplet skryptów na cały trening
– trzeba umieć czytać, aby rozpocząć trening szybkiego czytania
– trening szybkiego czytania można porównać do jazdy samochodem, trzeba nim jeździć, aby móc uczestniczyć w rajdzie samochodowym; stąd dolna granica wieku uczestnika
– jeżeli dziecko ma problemy z czytaniem, to doskonałą formą będzie trening pamięci, który na pewno upora się z problemem

Nauka szybkiego czytania
środy 18:00 – 19:30
WIEK DZIECKA min 10-12 lat

(dziecko musi już płynnie czytać)

OBECNOŚĆ RODZICA/OPIEKUNA NIE
CZĘSTOTLIWOŚĆ 1/tydzień
CZAS TRWANIA 90 minut
CENA  (kurs trwa 3 miesiące)
900 zł za kurs
LIMIT DZIECI W GRUPIE 8

Kolumb