30.03.2021

Witajcie moi Drodzy, to znów ja – Pani Eliza 😉
Widziałam Wasze wczorajsze prace plastyczne –  są naprawdę śliczne! 

Owieczki  🐏 Olafa, Hani i Lusi są takie białe, puszyste i mięciutkie, że aż chciałoby się je przytulić. Gusti zadbał o to, żeby jego owieczka miała baaardzo dużo trawy. Alek, Tymon i Jagna (siostra Tymona) dołożyli jeszcze słoneczka, kwiatki lub serduszka. Bardzo, ale to bardzo podobały mi się Wasze prace  ❤


A jak tam sprzątanie w Waszych pokojach ? Czy udało się Wam coś poukładać – może kredki albo lalki  ? Czy piosenka Wam w tym pomogła ?Jeśli tak, to może dziś przy jej pomocy posprzątacie jeszcze kącik z książkami ? Albo uporządkujecie maskotki i misiaki ? Na pewno dacie radę coś jeszcze posprzątać !


1. Dziś zaczniemy od gimnastyki. Czy pamiętacie poznaną wczoraj piosenkę, w której powtarza się tylko słowa „My właśnie my” ?  Można w niej naśladować ruchem bieganie, skakanie, tupanie a także pokazać  taniec, grę na bębenku i dobrą zabawę. Dziś poznamy dalszą część tych ćwiczeń. Tylko pamiętajcie żeby uważnie słuchać poleceń i muzyki. Miłej zabawy !

2. Czy macie w domu zajączkową podstawkę do jajka? Niee? Naprawdę … ? To koniecznie musicie ją zrobić, tym bardziej, że jest bardzo ładna i bardzo łatwa. Będzie pięknie wyglądać na Waszym świątecznym stole. Młodsze dzieci będą potrzebować pomocy w wycinaniu, ale starsze na pewno poradzą sobie z tym same. Wyciętego zajączka pokolorujcie i ozdóbcie najpiękniej jak potraficie. Następnie sklejcie i podstawka na jajko gotowa !Czy pokażecie nam Wasze dzieła ? Pokażcie, prosimy 🐰


3.Pamiętacie, jakie dźwięki wydaje 🐔 ? Jeśli tak, to szykujcie sie do kurzej piosenki ! Wiktoria wczoraj tak bardzo ucieszyła się z piosenek – Wiki, może i ta Ci się spodoba? Uwaga – szykujemy rączki do machania, nóżki do tańczenia i do skakania, otwieramy uszy do słuchania, a buzie do śpiewania ! Posłuchajcie piosenki o hałaśliwej kurze ! Ciekawe, kto z Was będzie sie przy niej najbardziej  wygłupiać  –  ….😁

4. A teraz mam dla Was duże zdanie. duże, bo ma zająć dużo miejsca na podłodze. Chodzi o to żebyście ułożyli dużą pisankę używając Waszych zabawek. Można wykorzystać klocki, piłki, samochodziki, patyczki albo zwierzątka. A może macie jeszcze inne pomysły, albo jakieś tajemnicze zabawki, które świetnie nadadzą się do stworzenia pisanki ? Poniżej przesyłam Wam wzór, ale jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów. Jestem też pewna, że będą jeszcze piękniejsze . Koniecznie przysyłajcie zdjęcia ! 

5. A na koniec eksperyment – oczywiście z jajem ! Pamiętacie o jakich jajach rozmawialiśmy w przedszkolu ? Największe są jaja strusie, mniejsze gęsie, jeszcze mniejsze kacze i kurze a najmniejsze …. ? Tak, macie racje – najmniejsze jest jajko przepiórcze. Kto zgadł pierwszy ? 
Jak zrobić „Gumowe jajko”? Jajko wkładamy do octu i przykrywamy talerzykiem ( bo niezbyt ładnie pachnie 😕) . Zostawiamy tak na jedną dobę. W tym czasie ocet zacznie ścinać białko i na skorupce powoli zaczną się pojawiać bąbelki uciekającego powietrza. Po 24 godzinach możemy wyjąć jajko i opłukać je wodą. Jajko zmieni swój kolor  – stanie się bardziej żółte i plastyczne. Będzie można je delikatnie ugniatać a po upuszczeniu jajka z niedużej wysokości zacznie się odbijać 😊.
Kto z Was podejmie się tego wyzwania i zrobi gumowe jajo ??? 


A propos jajek – Haniu – Twoje jajka zarówno w kropki, jak i po śladzie są naprawdę bardzo ładnie i dokładnie pokolorowane❤Gusti i Olaf  – już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć Wasz Gang Jajcarzy 😀😎😇 Pozdrawiam Was serdecznie, życzę Wam miłej zabawy!

Do jutra, paaa pani Eliza

I na koniec kolejna powtórka z angielskiego, oto jedna ze znanych Wam piosenek:

Kolumb