Uwaga! Przed Przedszkole to stała grupa bez możliwości zapisywania się na pojedyncze spotkania.
Przed Przedszkole to warsztaty przygotowujące do roli przedszkolaka. Zapraszamy dzieci od około 2 roku życia. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1 godz. 45 min. Początkowo na zajęciach dzieciom towarzyszy rodzic lub inna ważna dla niego osoba. Z czasem, kiedy dzieci poczują się bezpiecznie, zachęcamy do pozostawienia ich z prowadzącą, oczywiście zawsze w ilościach i tempie dostosowanym do swojego dziecka. Spotkanie prowadzą 2 wykwalifikowane panie – na co dzień prowadzące grupę przedszkolną.
Celem warsztatów jest uspołecznianie – nawiązywanie kontaktów w grupie rówieśniczej, rozwijanie umiejętności porozumiewania się oraz przygotowanie dzieci do pobytu w przedszkolu. Zajęcia są tak zaplanowane, by dziecko przeszło bez wstrząsów ze środowiska domowego do życia w grupie rówieśniczej.
Przed Przedszkole jest miejscem gdzie dzieci mogą spotkać się podczas zorganizowanej zabawy z innymi dziećmi. Dzieci uczestnicząc w zajęciach manualnych, ruchowych i intelektualnych poznają rówieśników i uczą się komunikowania między sobą. Zajęcia odbywają się wg autorskiego programu. Plan warsztatów jest zbliżony do Rytmu Dnia w przedszkolu. Jest więc czas na zabawę swobodną, zabawy integracyjne, zajęcia dydaktyczne, zabawy plastyczne, wspólny posiłek, czytanie, wyciszanie, rytuał powitania i pożegnania.
Wszystko to w atmosferze pełnej ciepła i zrozumienia oraz uwagi poświęcanej każdemu dziecku. Spotkania obfitują w wiele okazji do nazywania emocji i uczuć oraz do prób radzenia sobie z nimi. Dzieci przez cały czas – będąc w grupie i obserwując inne dzieci – uczą się zachowań społecznych, stają się coraz bardziej samodzielne i niezależne. Dzieci zdobywają umiejętność radzenia sobie z różnymi sytuacjami społecznymi.
Wspólne śpiewy, tańce, majsterkowanie, eksperymentowanie, tworzenie na pewno nie pozostawi miejsca na smutki i nudę.
Przed Przedszkole to kilkumiesięczny cykl zajęć ogólnorozwojowych. Zachęcamy do udziału w całym cyklu, dzięki temu dziecko będzie miało czas na zapoznanie się z przestrzenią, innymi dziećmi i ciociami. Pozytywnie zakończy proces adaptacji we własnym tempie, stanie się częścią grupy i w znaczący sposób ułatwi mu to przejście do przedszkola.
- Koszt zajęć to 200 zł miesięcznie
- Jest to uśredniony koszt zajęć równy w każdym miesiącu zarówno gdy odbędą się tak jak przeważnie 4 spotkania jak i w przypadku gdy wypadnie jakieś święto, ale również gdy w danym miesiącu wypada 5 spotkań.
- Nieobecności nie powodują obniżenia opłaty (grupa jest stała, a miejsce zablokowane).
- Odwołanie zajęć z naszej winy z powodu awaryjnych sytuacji skutkuje zmniejszeniem opłat.
Przed Przedszkole – zajęcia przygotowujące do roli przedszkolaka
Regulamin i informacje
- Nie można zapisywać się i brać udziału w pojedynczych warsztatach. Grupa będzie stała. Pozwala to na lepszą realizację założeń i celów zajęć.
- W zajęciach uczestniczy dziecko + 1 rodzic/opiekun. Rodzice wspierają dzieci i współpracują z osobami prowadzącymi, jednak jednym z elementów cyklu jest również ćwiczenie rozstań i docelowo na spotkaniach dzieci będą zostawać z paniami prowadzącymi bez rodziców. Będzie to na bieżąco ustalane z rodzicami, panie prowadzące podpowiedzą kiedy nadejdzie optymalny czas na wycofywanie się rodziców, biorąc pod uwagę postępy i gotowość dzieci.
- W zajęciach uczestniczą dzieci 2-3 letnie, które nie uczęszczają do przedszkola. Warunkowo mogą zostać przyjęte dzieci przed ukończeniem 2 roku życia celem sprawdzenia czy są już gotowe na tego rodzaju zajęcia.
- Zajęcia prowadzą 2 panie na co dzień pracujące w przedszkolu.
- Płatność za zajęcia wynosi200 zł miesięcznie płatne na konto do 10 dnia miesiąca (dane będą na umowach rozdanych na pierwszych zajęciach). Jest to stała zryczałtowana opłata, która nie zmienia się zarówno jeśli w danym miesiącu przypadnie 5 spotkań, jak i kiedy zajęcia odbędą się 4 razy lub mniej przez święta.
- Nieobecności na zajęciach należy zgłaszać w formie SMSa na nr tel. 721010138.
Co należy przygotować?
- Do sali wchodzimy w obuwiu zmiennym lub w skarpetkach.
- Dzieci powinny mieć wygodny strój.
- W związku z wykonywaniem prac plastycznych oraz zabawami masami itp. prosimy o nie zakładanie dzieciom najlepszych ubranek, których nie można pobrudzić.
- Na wszelki wypadek zachęcamy do zabrania dziecku ubrania na zmianę.
- Prosimy o przygotowanie dziecku przekąski – przerwa na wspólny posiłek dzieci to element zajęć. (nie słodycze, czyli np. kanapka, owoce itp.)
- Zimą zamiast rajstop lepiej ubrać dzieci tak, aby miały skarpetki, ponieważ w niektórych zabawach lepiej jest uczestniczyć na boso (np. ścieżki sensoryczne).