KAMIONKI

Drodzy Mieszkańcy Kamionek, Borówca, Dachowej, Robakowa, Daszewic i okolic!

Czy chcielibyście, aby Wasze pociechy zdobyły pierwsze doświadczenia w grupie rówieśniczej na rozwojowych zajęciach sensorycznych?

Zapraszamy na spotkania dla opiekunów z maluszkami organizowane przez Krainę Małego Odkrywcy KOLUMB, które odbywają się w sali wiejskiej OSP Kamionki (ul. Poznańska 78 Kamionki).

Zapraszamy do zapisów.

FILM ze strony autorki metody Smyko-Multisensoryka ® – Aleksandry Charęzińskiej, która osobiście przeszkoliła naszą kadrę.

O NAS

Jesteśmy placówką, która już od kilku lat organizuje zajęcia dla najmłodszych. Zaczęliśmy w Kórniku (Bninie). KOLUMB Kraina Małego Odkrywcy to miejsce, które powstało z pasji oraz potrzeby (Szukaliśmy takiego dla naszych dzieci 2013 i 2015 r.). Uczestnicy naszych sensoryczno-rozwojowych spotkań szybko zaufali nam na tyle, że namówili nas do przekształcenia placówki w przedszkole, aby dzieci mogły pod naszą opieką kontynuować odkrywanie świata. W ten sposób w miejscu, gdzie niegdyś najstarszymi grupami były Przed Przedszkole oraz Małe Przedszkole (zajęcia dla 2-3 latków przygotowujące do roli przedszkolaka) obecnie funkcjonuje także grupa przedszkolna mieszana wiekowo (dzieci 3 – 5 lat), a wśród naszych przedszkolaków są m. in. dzieci, które uczęszczały na zajęcia raz w tygodniu od 6 miesiąca życia.

ZAJĘCIA W KAMIONKACH

W Kórniku najczęściej zajęcia przebiegają wg naszych autorskich scenariuszy, ale zawierają też wiele elementów z innych metod, gdyż osoby prowadzące oprócz wykształcenia pedagogicznego posiadają również certyfikaty ukończenia takich kursów jak: Sensoplastyka, Smyko-Multisensoryka, Logorytmika, Terapia Ręki i wiele innych.

W Kamionkach postanowiliśmy uruchomić spotkania z cyklu Multisensoryka-Smyka.  Są to zajęcia sensoryczno – rozwojowe, których program został stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej. (więcej o tych zajęciach na stronie autorki metody, która szkoliła nasz personel)

Jak są prowadzone?

Na zajęciach stymulujemy 7 zmysłów, przede wszystkim skupiając się na 3 podstawowych systemach zmysłowych.
Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy.
Każde zajęcia przebiegają stałego planu, w przygotowanej do tego sali.
Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną.
Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy.
Rodzice dostają informacje w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem i dlaczego.
Specjalnie do programu SMYKO- MULTISENSORYKA® została napisana ścieżka dźwiękowa© (przez profesjonalnych muzyków/ muzykoterapeutów z Evana Studio) która odpowiada poszczególnym częściom zajęć.

Informacje i zapisy:

Dla kogo?
Zajęcia dla opiekunów z dziećmi w wieku 6 – 30 miesięcy

Gdzie?

  • Kamionki, ul. Poznańska 78
  • Sala Wiejska OSP Kamionki

Inwestycja: 27 zł/zajęcia

Zapisy:
kolumb.nakiedy.pl

Zdjęcia z zajęć w Kórniku i Mosinie:

Jak się przygotować?
– wygodne ubranko dla dziecka
– na wszelki wypadek ubranko zapasowe

Serdecznie zapraszamy.

Kolumb