Komunikaty luty 2020

1. Warsztaty dla rodziców z psychologiem – 27 luty 17:00

Kolejne spotkanie z panią psycholog Natalią Minge odbędzie się w czwartek 27 lutego o godzinie 17:00. Do tej pory mało rodziców korzysta, dlatego zachęcamy do udziału (nawet jeśli nie nasuwają się Państwu żadne problematyczne kwestie do poruszenia), ponieważ są to bardzo inspirujące wizyty, na których panuje sympatyczna i integracyjna atmosfera. Ponadto za każdym razem pani Natalia przygotowuje motyw przewodni. Tym razem omawiane będą sposoby na radzenie sobie z gniewem i złością, a spotkanie będzie miało charakter bardziej warsztatowy.

Pani Natalia Minge (www.hipokampus.pl)

W międzyczasie pani psycholog bywa również w godzinach przedpołudniowych obserwując dzieci i konsultując pracę z nauczycielami, natomiast następne spotkanie z rodzicami odbędzie się 23 kwietnia o 17:00.

2. Wycieczka do Wielkanocnej Wioski Zajączka – 6 kwietnia

W poniedziałek 6 kwietnia jedziemy na wycieczkę do Promna, gdzie dla dzieci przygotowany zostanie 3-godzinny program pełen atrakcji. Pożegnamy zimę z przytupem w igloo, powitamy wiosnę w indiańskiej wiosce, w detektywistycznym zwierzogrodzie poszukamy zagubionych kurczaczków, zwiedzimy Chatkę Puchatka oraz wykonamy własnoręcznie wielkanocne upominki.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wyjazd o godzinie 10:00, koszt wycieczki to 55 zł – prosimy o wpłaty na konto przedszkola do 31.03.2020.

3. Nieobecność Pani Natalii Rybczyńskiej

Jak pewnie Państwo zauważyli, od jakiegoś czasu grupę prowadzą Pani Asia oraz Pani Kasia, natomiast Pani Natalia przebywa na zwolnieniu lekarskim. Informujemy, że będzie to długa nieobecność, gdyż Pani Natalia spodziewa się dziecka. Przepraszamy za brak wcześniejszego komunikatu w tej kwestii, lecz Pani Natalia z powodów osobistych prosiła nas o wstrzymanie się z oficjalnym powiadomieniem o ciąży. Obecnie prowadzimy rozmowy z 3 kandydatkami i wkrótce do zespołu dołączy kolejna osoba.

4. Zdjęcia i filmiki

W miarę możliwości panie nauczycielki uwieczniają wiele momentów z życia przedszkolnego w postaci zdjęć oraz filmików. Materiałów tych jest jednak tak dużo, że obecnie zrezygnowaliśmy z zamieszczania ich na stronie w strefie rodzica. Zamiast tego każdy z Państwa otrzyma pendrive 16 GB wypełniony zdjęciami oraz nagraniami z ostatniego roku. Pendrive’y będziemy rozdawać od czwartku 20 lutego.

5. Balik karnawałowy – 20.02.2020

Przypominamy, że w czwartek 20.02 odbędzie się balik karnawałowy w przedszkolu. Prosimy o przebranie dzieci w ten dzień (dowolna tematyka).

6. Dzień Dinozaura

27 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura – prosimy, aby dzieci przyniosły do przedszkola zabawkę lub książkę w tej tematyce.

7. Rekrutacja na rok 2020/2021

Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny, która w naszym przedszkolu przebiega następująco:

  • Pierwszy etap przewidziany jest tylko dla obecnie uczęszczających dzieci. W środę 20 lutego rozdamy Państwu umowy na nowy rok szkolny. Prosimy o dostarczenie podpisanych umów oraz wpłatę opłaty wpisowej (przeznaczonej na cykl koncertów oraz materiały plastyczne) do dnia 16 marca 2020.
  • Od 17 marca 2020 będziemy podpisywać umowy z osobami oczekującymi na liście rezerwowej wg kolejności
  • Informujemy, że od września 2020 będzie obowiązywać nowa cena. Czesne dla nowych uczniów będzie wynosić 280 zł, natomiast dla Państwa ustalono cenę przejściową – 250 zł.

8. Warsztaty Świat Pszczół

Pan Pszczelarz, który ostatnio nie dotarł z powodu kolizji drogowej, odwiedzi nas w piątek 21 lutego (godz. 9:30).

9. Koncert grupy Mozaika

Kolejne spotkanie ze sztuką odbędzie się 26 lutego w środę – Opowieści Wielkiej Drogi – spotkanie z kulturą Romów.

10. Show + warsztaty cyrkowe – 12 marca

12 marca czeka nas wizyta uwielbianego przez dzieci Pana Norberta, który przedstawi nam swój najnowszy show (poznaliśmy już scenariusz i zapowiada się super!) oraz jak zwykle nauczy nas kilku sztuczek podczas warsztatów!

Kolumb