Komunikaty 2.09.2021

Drodzy Rodzice!

Witamy serdecznie u progu nowego roku przedszkolnego 2021/2022 i przesyłamy pierwsze komunikaty:

  1. Zebrania dla rodziców:

Zapraszamy na zebranie dla rodziców:

  • rodzice 3-latków: środa 15 września godzina 17:30
  • rodzice 4- i 5-latków: środa 15 września godzina 16:45

2. Zmiany kadrowe

Wczoraj współpracę z nami zakończyła Pani Ola, która obecnie nie jest w stanie pogodzić tej pracy z innymi obowiązkami. Pani Ola na pewno wkrótce nas jeszcze odwiedzi i pożegna się z dziećmi, z którymi nie widziała się z powodu niskiej frekwencji.

Jednocześnie Pani Monika Ruszkowska poszerza pracę do wymiaru pełnego etatu.

Pani Monika jest już dobrze znana niektórym dzieciom i rodzicom, zwłaszcza tym, którzy dołączyli niedawno, ponieważ współpracuje z nami od 2 lat – głównie w ramach cyklu zajęć „Przed Przedszkole”. Kilka słów od Pani Moniki:

„Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcje. Najważniejsze dla mnie jest dobro dziecka. Dzieci powodują, że odkrywam siebie na nowo, że dostrzegam ich małe ale istotne sprawy. Maluchy pomagają mi patrzeć na świat ich oczami. W swojej pracy staram się otaczać dzieci serdecznością, troskliwą opieką oraz codziennie witać ich ogromnym uśmiechem. Praca z dziećmi i ich uśmiech motywuje mnie do robienia kolejnych kroków na drodze zawodowej. Jestem osobą kreatywną z dużym poczuciem humoru, empatyczną. Jestem wulkanem energii i optymizmu, wciąż zarażam nim innych.”

3. Okres infekcji

Jak wspomniano powyżej – obecnie w przedszkolu mamy więcej niż zwykle nieobecności. Życzymy tym z dzieci, których absencja spowodowana jest chorobą, a nie wyjazdem, aby szybko się wykurowały i do nas wróciły.

W celu umożliwienia lekarzom lepszej diagnozy podczas wywiadu na temat sytuacji w przedszkolu informujemy, że napływające do nas zgłoszenia dotyczą typowych popularnych jesienią infekcji, w jednym przypadku podejrzewano bakterię mykoplazma (nie zlecono badania) oraz zgłoszono także zapalenie oskrzeli.

Jednocześnie informujemy, że niektóre z chorych dzieci zostały poddane w tym tygodniu testom przeciwko COVID i wyniki są ujemne.

4. Ubezpieczenia NNW w roku 2021/2022

Poniżej przesyłamy informację dla tych z Państwa, którzy chcą ubezpieczyć dziecko za pośrednictwem przedszkola. Przypominamy, że ubezpieczenie jest kwestią dobrowolną.

W tym roku trochę zmienia się procedura przystąpienia do polisy – my już nie zbieramy tych składek tylko każda zainteresowana osoba samodzielnie zapisuje się i opłaca ONLINE wg poniższych instrukcji:

(Kod dostępu KOLUMB2021 należy wpisać po wyborze wariantu ubezpieczenia)

INFORMACJE O POLISIE (CENY, KWOTY, WARUNKI itd.):

LINK DO STRONY, NA KTÓREJ ZAWIERAMY POLISĘ

Instrukcja w skrócie:

Informacje od ubezpieczyciela:

Kolumb