Komunikaty 4.03.2020

Zmiana dotycząca języka angielskiego

Począwszy od marca będziemy przygotowywać dla Państwa listę nowych słówek, które wyjątkowo często były używane w miesiącu poprzednim podczas zajęć z języka angielskiego. Tym samym zachęcamy Państwa do powtarzania i ćwiczenia w domu. Zestawienia będą zawierać również tytuły ulubionych aktualnie przerabianych piosenek oraz wierszyków (większość z nich można bez problemu wyszukać np. w serwisie Youtube)

Słówka i tytuły znajdą Państwo na stronie (z lutego już są):

http://kolumb.com.pl/angielskislowka

Parkowanie aut w okolicach przedszkola

Bardzo prosimy o parkowanie samochodów wzdłuż ulicy Jeziornej tylko po jednej stronie ulicy. Zwłaszcza w okolicy godziny 8:00 jednocześnie podjeżdża wielu rodziców i na kilka minut robi się trochę ciasno. Przekazujemy tę prośbę w imieniu dwóch sąsiadów, którzy mieszkają w dalszej części ulicy i często skarżą się na brak przejazdu. Prosimy aby w ocenie możliwości przejazdu uwzględnić nie tylko auta osobowe, ale również trochę większe, ponieważ we wspomnianych domach mieszkają również starsze osoby z problemami zdrowotnymi, do których tym bardziej musi być zapewniony dojazd karetki. Niestety sąsiedzi są dość nerwowi i zapowiedzieli, że będą od tej pory natychmiast wzywać straż miejską, także przypominamy, że we wcześniejszym odcinku ulicy Jeziornej stoi odpowiedni znak i prośby sąsiadów są uzasadnione przepisami. Zazwyczaj nawet przy dużym ruchu wygodne miejsce można znaleźć również na dużym parkingu przy początku promenady. Z góry dziękujemy i prosimy o przekazanie tej uwagi małżonkom oraz pozostałym odbierającym dzieci opiekunom.

Przenośne dyski ze zdjęciami

Bardzo przepraszamy za zwłokę przy przekazaniu zapowiedzianych zdjęć z przedszkola, jednak dostaliśmy kolejne materiały od Pań i chcieliśmy je chociaż „z grubsza” posegregować na odpowiednie foldery. Ale jutro (5.03) już na 100 % dla każdego będzie czekał pendrive z pierwszą porcją mediów do odbioru. Okazało się jednak, że razem z filmikami są to dziesiątki gigabajtów i tylko część się zmieściła, dlatego wkrótce przygotujemy kolejną porcję pamiątek dla Państwa.

Informacja na temat płatności zostanie rozesłana w dniu 5.03

Nowa osoba w zespole

Zgodnie z komunikatem z lutego, ostatnio poszukiwaliśmy nowego pedagoga do naszego zespołu. Wybór takiej osoby to dla nas bardzo ważna decyzja, na którą patrzymy w perspektywie długofalowej. Uważamy, że to ludzie, z którymi przebywają Państwa dzieci są kluczowi w funkcjonowaniu naszej placówki. Dlatego zaakceptowaliśmy fakt, że najbardziej odpowiednią w naszej ocenie osobę obowiązuje 3-miesięczne wypowiedzenie w obecnym miejscu pracy. Zatem 1 czerwca świętując Dzień Dziecka dzieci uzyskają dodatkową ukochaną Panią 🙂 . Wkrótce przedstawimy w kilku słowach sylwetkę nowego nauczyciela.

Grypa oraz koronawirus

Zgodnie z rekomendacją Ministra Edukacji Narodowej przekazujemy Państwu kilka uwag odnośnie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa:

  • Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad higieny i częstym myciu rąk oraz ochrony podczas kaszlu i kichania – poniżej przekazujemy Państwu zalecenia jak należy myć ręce
  • przypominamy apel, aby do przedszkola przyprowadzać jedynie dzieci zdrowe (kategorycznie)
Jak skutecznie myć ręce

Kolumb