Fundacja Ankizy Gasy

Drodzy Rodzice! Rozpoczynamy długofalowy projekt łączący pomoc potrzebującym (podopiecznym Fundacji Ankizy Gasy) oraz szerszą edukację naszych uczniów w zakresie tolerancji, otwartości, poznawania innych kultur.

Już jutro (16.06) w przedszkolu odbędzie się pełen atrakcji Dzień Dziecka Afrykańskiego oraz nasze pierwsze działania we wspomnianym zakresie. Koordynatorką projektu jest Pani Eliza, która przekazuje ważne informacje odnośnie jutrzejszego dnia:

„Dzień dobry, w załączeniu przesyłam zdjęcia rękodzieła z Madagaskaru, które jutro – po zajęciach ( z okazji Dnia Dziecka Afrykańskiego) – będzie można kupić (ceny 10-50 pln/szt). Cała kwota uzyskana ze sprzedaży zasili konto fundacji Ankisy Gasy – Dzieci Madagaskaru. Fundacja działa na Madagaskarze, ale jest zarejestrowana w sąsiedniej gminie – Kleszczewo – gdyż stamtąd pochodzi założycielka a obecnie dyrektor fundacji Patrycja Malik. Więcej o Patrycji można przeczytać w miesięczniku „Uroda Życia” (artykuł w załączniku). Fundacja prowadzi projekt „Adopcja dzieci na odległość”, buduje i prowadzi szkoły a także organizuje program dożywiania dzieci z ubogich rodzin. W tym miejscu należy podkreślić, że posiłek, który dzieci otrzymują z fundacji często jest ich jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia.Już jutro nasi Mali Odkrywcy będą mogli poznać tajemniczą wyspę Madagaskar – zobaczyć, jakie są dzieci, które na niej żyją, jakie zwierzęta można tam spotkać, na jakich instrumentach tam się gra. Będą też mogły pobawić się kolorowymi zabawkami  prosto z Madagaskaru a wychodząc do domu zabrać je ze sobą, jeśli tylko Państwo zdecydujecie się na zakup a tym samym wsparcie edukacji małych przedszkolaków z Madagaskaru. Gorąco zachęcamy do zakupu. Wszystkie zabawki zostały wykonane ręcznie na Madagaskarze a następnie przez wolontariuszy (najczęściej studentów wracających z misji) przywiezione do Polski.

Kolumb