Przed Przedszkole – Zaczynamy!

IMG-20201111-WA0128.jpg

Drodzy Rodzice!

Już wkrótce poznamy się. Nie możemy się doczekać na spotkanie z Waszymi pociechami! Tymczasem dosyłamy jeszcze kilka informacji organizacyjnych:

  1. Nasze spotkania będą miały określony rytm. Co bardzo ważne – będzie on mocno powtarzalny. Oczywiście zabawy, piosenki i prace plastyczne będą się zmieniać, ale pewne rytuały będą stałe, dzięki czemu z czasem dzieci poczują się bezpiecznie m. in. dlatego, że będą wiedzieć czego się spodziewać po danych czynnościach. I jednym z takich stałych elementów jest kilkanaście minut swobodnej zabawy na początku zajęć zanim przechodzimy do części zorganizowanej.

Na pierwszych zajęciach zabawa swobodna może być wydłużona. Po pierwsze pozwólmy dzieciom lepiej poznać otoczenie. A po drugie: możemy ten czas wykorzystać na poznanie Państwa i Waszych oczekiwań. Część informacji mamy już w ankietach, ale czujcie się swobodnie jeśli w trakcie zabaw dzieci pragniecie zamienić kilka słów aby uzupełnić obraz, przedstawić oczekiwania i możliwe było indywidualne podejście.

2. To ważne, aby pojmować cykl zajęć całościowo, a nie jako wyrwane z kontekstu pojedyncze spotkania.

Nie przejmuj się zbytnio jeśli Twoje dziecko nie zaangażuje się w pełni w bardziej zorganizowane zabawy podczas zajęć. Chociaż oczekujemy zachęcania dziecka do uczestnictwa to nie róbmy tego na siłę i akceptujmy, że każdy dołączy w indywidualnych ilościach i tempie, które z czasem będą się zmieniać. To zupełnie normalne, jeśli dziecko na początku woli poobserwować grupę z boku.

3. Podczas kolejnych spotkań będziemy poruszać temat rozstawania. Przypominamy, że jeden z celów zajęć jest taki, aby za jakiś czas grupa zostawała pod opieką pań bez rodziców. Będziemy na bieżąco podpowiadać kiedy ten czas nadchodzi.

4. Przypominamy o zabraniu przekąski dla dziecka (kanapka, owoc itp. – bez słodyczy)

5. W imieniu sąsiadów bardzo prosimy o parkowanie tylko po jednej stronie ulicy Jeziornej. Przy dalszej części drogi mieszkają osoby, które czasami mają problem z przejazdem jeśli auta stoją po obu stronach, a czasami musi tam dojechać także karetka.

Kilka miejsc parkingowych znajduje się na placyku za naszym budynkiem, a wygodny duży parking znajduje się 100 m od nas przy początku promenady.

6. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki przez osoby dorosłe podczas zajęć.

7. Uczestnicząc w cyklu Przed Przedszkole wspierają Państwo nie tylko własne dzieci! 5% przychodu z zajęć przeznaczony zostaje na wsparcie dla ubogich dzieci z Madagaskaru, gdzie działa Fundacja Ankizy Gasy organizująca edukację oraz dożywianie swoich podopiecznych. Nasze Przedszkole wspiera program „Adopcja na odległość” oraz regularnie przekazuje darowizny na inne cele statutowe.

To nasz podopieczny Jean Reno, któremu opłacamy edukację oraz wyżywienie.

Obecnie część przychodu zostanie również przekazana na zrzutkę związaną z sytuacją Ukrainy.

IMG-20201109-WA0005.jpg

ANKIZY GASY DZIECI Z MADAGASKARU

Kolumb