Przedszkolne komunikaty 29.08.2020

Drodzy Rodzice!

Przesyłamy kilka bieżących komunikatów z przedszkola:

W dniu 25.08.2020 Główny Inspektor Sanitarny wydał nowe wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli. W związku z tym zaktualizowane zostały procedury bezpieczeństwa w Przedszkolu Kolumb Kraina Małego Odkrywcy. Zmiany w naszej placówce nie są istotne w odniesieniu do poprzednich wytycznych i w większości obowiązują takie zasady jak od maja/czerwca.

Aktualne najważniejsze informacje dla Rodziców w oparciu o najnowsze wytyczne GIS, MEN, MZ oraz rekomendacje władz lokalnych znajdą Państwo tutaj:

EPIDEMICZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA – KOLUMB 26.08.2020

Prosimy o podpisanie oświadczenia o zaakceptowaniu tych procedur podczas najbliższej wizyty w przedszkolu. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Tylko w przypadku solidarności, wzajemnej empatii oraz wspólnego działania powyższe zasady mają sens. W przypadku wątpliwości i dla chętnych publikujemy linki:

WYTYCZNE GIS dla przedszkoli z dnia 25.08.2020

REKOMENDACJE BURMISTRZA MIASTA I GMINY KÓRNIK

TELEFON DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W POZNANIU:

61 646 78 50 oraz 61 646 78 51

Zakończyliśmy dwutygodniowy okres adaptacji. Rodzicom nowych dzieci bardzo dziękujemy za zaangażowanie podczas ostatnich dwóch tygodni. Poświęcony czas na pewno zaprocentuje i ogromnie ułatwi zaklimatyzowanie się naszym nowym podopiecznym. Od poniedziałku rozpoczynamy nowy rok przedszkolny. Z dziećmi żegnamy się w szatni. Dzieci mogą przynosić 1 zabawkę (nadającą się do mycia/dezynfekcji).

Do tej pory mieliśmy tradycję, że pierwsze 2-3 tygodnie września to okres poświęcony przystosowywaniu się dzieci i ograniczaniu ilości nowych bodźców (w postaci gości), natomiast pod koniec września i na początku października do rytmu dnia dołączały takie aktywności i atrakcje jak rytmika, język angielski, koncerty, teatrzyki, dogoterapia, liczne warsztaty tematyczne i inni goście.

W tym trudnym roku naturalnie rodzą się dylematy odnośnie takich wizyt w przedszkolu. W związku z tym, że ta kwestia dotyczy bezpieczeństwa Państwa dzieci, przed podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyśmy poznać również Państwa zdanie na ten temat i prosimy o wypełnienie tej krótkiej ankiety do wtorku 1 września:

ANKIETA DLA RODZICÓW

Kilka informacji organizacyjnych dla nowych rodziców:

– informację o płatnościach za wrzesień każdy dostanie indywidualnie w formie SMSa do 5 września (na podstawie wyboru posiłków)

– przypominamy, że śniadanie jemy ok. 8:30, zupę o 11:45, drugie danie o 14:00, a podwieczorek 15:10 i każde dziecko ma zamawiany zestaw wg domyślnie zadeklarowanych godzin pobytu w przedszkolu

– nieobecności lub odmawianie/domawianie poszczególnych posiłków należy zgłaszać do godziny 15:00 poprzedniego dnia SMSem na nr 530455366 (Pani Asia)

– opłata wrześniowa zawierać będzie wyżywienie za wrzesień, a zgłoszone nieobecności zostaną odliczone od opłaty październikowej

Pozdrawiamy serdecznie!

Kolumb