Raporty z przedszkola

Tydzień 1

Pierwszy tydzień września w naszym przedszkolu był bardzo pracowity. Nasze małe przedszkolaki bardzo pilnie uczestniczyły w zajęciach mających na celu jak najlepsze ich wprowadzenie w świat przedszkolnych zasad oraz poznanie przedszkolnego rytmu dnia.

Przez cały tydzień towarzyszył nam Miś, który opowiadał nam ciekawe historie o tym skąd wziął się w przedszkolu, zaglądał w każdy kąt sali, pokazywał dzieciom jak się zachowywać, przygotował też dla nas wiele interesujących zadań.

Miś przygotował dla każdego przedszkolaka wizytówkę: uczyliśmy się rozpoznawać zapis swojego imienia, układaliśmy literki z nakrętek. Teraz już bez problemu rozpoznajemy napis na swoim krzesełku.

Razem z Misiem śpiewaliśmy piosenkę „Mały miś”, nauczyliśmy się również zabawy paluszkowej „Grota”.

Kolejnym ważnym zadaniem było poznanie się małych i starszych przedszkolaków, dlatego też te pierwsze dni obfitowały w zabawy i gry integracyjne. Nadal naszymi ulubionymi zajęciami ruchowymi są zajęcia muzyczno-ruchowe z Panem Miłoszem. Lubimy też zabawę w Studnię i Jeża. Nauczyliśmy się również tańca w parach do piosenki „Misie dwa”.

Pierwszy tydzień za nami! Było ciekawie, mnóstwo zabaw i śmiechu, a to dopiero początek naszej przedszkolnej przygody w nowym roku 2020/2021.

7 – 11 WRZEŚNIA

Dwa tygodnie wrześniowej zabawy i nauki już za nami :)Ostatnie dni wypełnione były odnawianiem starych przyjaźni i zawieraniem nowych, poznawaniem nowych zabawek i czytaniem książeczek. Jak zwykle w naszym przedszkolu było sporo  zajęć plastycznych, muzycznych i sensorycznych oraz zabaw na świeżym powietrzu .Tematem przewodnim zajęć w ostatnim tygodniu był „Wąż” a to za przyczyną nowego „mieszkańca” naszego przedszkola – węża spacerowego. Mali Odkrywcy z wielkim entuzjazmem przywitali maskotkę, a przy okazji poznawali węże na różne sposoby – dzieci wysłuchały ciekawostek na ich temat, uczyły się wierszyków i  piosenek, oglądały zdjęcia, lepiły węże z ciastoliny  a także kolorowały, ozdabiały i wyklejały.  Nowy wąż  służy nie tylko do nauki chodzenia w parach, ale też do ćwiczeń motoryki dużej  i…po prostu do przytulania 🙂

14 – 18 WRZEŚNIA

Ten tydzień rozpoczęliśmy od przypomnienia i utrwalenia zasad zachowania się przy stole. Najpierw dzieci obejrzały miniteatrzyk na podstawie wiersza „Kwoka”, który stał się inspiracją do rozmowy na temat dobrego wychowania. Później przyszła pora na praktykę: nakrywaliśmy do stołu, układaliśmy sztućce, bawiliśmy się w restaurację, aby utrwalić zwroty grzecznościowe oraz ćwiczyliśmy koordynację poprzez zamienianie się w kelnerów. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa w Łyżki (dziewczynki) i Widelce (chłopcy).

We wtorek, 15.09. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa „Kropka”. Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień. Jego celem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów i wyrabianiu wiary we własne siły. Dzieci na początku poznały historię małej Vasthi, a później przystąpiliśmy do twórczych działań. Były kropki małe i duże, kolorowe i czarno-białe, miękkie i szorstkie. Stworzyliśmy sensoryczną kartkę z różnymi kropkami, szukaliśmy kropek w sali, segregowaliśmy, przeliczaliśmy, dopasowywaliśmy pary, wykonaliśmy zadania z kodowaniem, a na koniec ozdabialiśmy sowę kropeczkami przy użyciu słomki i farby.

20 września przypada Święto Przedszkolaka, my świętowaliśmy już w piątek. Z tej okazji urządziliśmy bal. Były piosenki, gry, zabawy i tańce przy muzyce. Nie zabrakło oczywiście balonów, konfetti i baniek mydlanych. Dodatkową atrakcją były zajęcia z dogoterapii oraz pizza. Na koniec każdy otrzymał drobny upominek oraz medal Dzielnego Przedszkolaka. To był bardzo wesoły dzień.

Ale to jeszcze nie wszystko! Korzystaliśmy w pięknej wrześniowej pogody i dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Były zabawy w dinozaury, jednorożce, byliśmy Małymi Odkrywcami Przyrody obserwującymi mrówki, były „ogniska” i kule moce – uwielbiamy taką dziecięcą wyobraźnię.

Kolumb